Korku Makyajı Nasıl Yapılır

Kadınların en sevdiği şeylerden biri makyaj yapmaktır. Yeni trendleri takip edenler bilir, ülkemizde de artık “Cadılar Bayramı” konseptli makyajlar popüler olmuş durumdadır. Bu makalede cadılar bayramı partisi gibi yerlerde kullanabileceğiniz bir makyaj örneği bulabilirsiniz.

Skeleton Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

Skeleton makyajı olarak tabir ettiğimiz makyaj geçen 2-3 yıl içinde çok moda olmuştur. Çoğu genç kadın bu makyajı evinde rahatlıkla yapıp partilere katılmış ya da internet sayfalarında paylaşmışlardır. Gerekli malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz: beyaz vücut boyası, siyah far, siyah göz kalemi, siyah eyeliner, beyaz göz kalemi ya da eyeliner, bordo-kırmızı eyeliner ya da kalem, tercihen takma kirpik.

Cildimizi Makyaja Hazırlamanın Önemi

Her ne için olursa olsun cildi makyaja hazırlamak çok önemlidir. Cildimizin sivilcelenmemesi ve sağlıklı görünmesi için makyaj öncesi ve sonrası yüzümüzü temizlemeliyiz. Birinci adım: makyaj temizleme suyuyla pamuk yardımıyla yüzünüzü iyice temizleyin. İkinci adım: yüzünüzü cildinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirin. Üçüncü adım: makyaja başlamadan önce makyaj bazı uygulayın. Bu sayede makyajınız daha kalıcı olur ve dağılmaz.

Makyaj Adımları

Makyajınıza cildinizden başlayın. Önce yüz boyasıyla boynunuza kadar beyaza boyayın. Hayalet gibi görüneceksiniz! Yüzünüz ve boynunuz bembeyaz olduktan sonra gözlere geçebilirsiniz. Göz çevrenizin altına ve üst göz kapağınıza siyah far uygulayın bunu kaşınıza kadar yapın. Kaşlarınızı da beyaza boyayın ve sanki hiç kaşınız yokmuş gibi bir görüntü oluşturun. Eyeliner ile gözünüze kalın ve uzun kuyruklu bir eyeliner çekin. Göz kapağınıza ve altına o siyah farın olduğu yerlere bordo ve kırmızı farınızla gölge yapın.

Dudaklarınızın kenarlarından siyah kalem ile elmacık kemiğinize kadar çizgi çekin. Daha sonra bir alttan bir üstten balık kılçığına benzeyen çizgiler çekin ve siyah farla gölgelendirin. Kırmızı kalem ile dudaklarınızdan kan akıyormuş gibi bir görüntü de verebilirsiniz. Burnunuzun ucunu da yuvarlak bir şekilde siyaha boyayın. Yanaklarınıza sert bir kontür uygulayın. Bu şekilde daha keskin ve ürkütücü bir görüntü elde edebilirsiniz. Makyajınız işte bu kadar basit! Siyahlara bürünerek de bu makyajı tamamlayabilirsiniz.