Elbisenin Altına Ne Giyilir

Günümüzde moda üzerine çeşitli yaklaşımlar olsa da eskimeyen ve her zaman moda olmaya devam tek şey “kendine yakıştırdığını” giymektir. İnsan kendi tarzını ve zevkini yansıtan, kendine yakıştırdığı giysileri giymeli ve özgün olmalıdır. Moda herkesin bir kalıbı onayladığı ve tek tip giyindiği bir bakış açısından çok daha fazlasıdır. Moda her daim insanın kendini yansıtabildiği ve güncel dünyaya adapte olabildiği bir yer olmalıdır. Moda insanlara ne yapmasını ya da ne yapmamasını söylemek yerine insanların kendilerini keşfetmesine yardım etmelidir. Bunun içindir ki trendler değişse de modanın ana fikri hep aynı kalır.

Ne Giymeli?

İster kadın ister olsun ikisinin de dikkat etmesi gereken belli noktalar var. İlk olarak giydiğimiz kıyafetin temiz ve düzgün olması gerekir. Bize uymayan, büyük ya da küçük olan kıyafetlerden kaçınmamız gerekir. Sevdiğimiz ve bize yakışan renklere öncelik vermekle birlikte canlı renkleri daha sık tercih etmemiz gerekir. Canlı renkler var olduğumuzu gösterir. İnsan ilişkilerinde pozitif bir yaklaşımda olduğumuzu, iletişime açık ve duyarlı olduğumuzu gösterir.

Kadınlar ve Moda

Kadınlar giyinişin önemini ve insanlar üzerindeki etkisini daha çok fark ettikleri için buna fazlasıyla dikkat eder. Giydikleri şeylerin uyumlu olması, göze hoş görünmesi, hitap ettiği kesime yönelik olması, makyaj ve aksesuarlarla ayakkabılarının bir bütünlük içinde olmasını ister. Moda dünyasının içinde olduğunu, özgün ve özel olduğunu göstermek ister. Bunun için ise temel olarak ne giyeceğinize karar vermesi gerekir; pantolon, etek, elbise vs…

Elbiseyi Seçtik Altına Ne Giymeliyiz?

Temelde elbiseyi belirledikten nereye gideceğimiz önemli bir hale gelir. Gideceğimiz yer piknik, park veya bahçeyse spor ayakkabı ya da sandalet veya babet giyip yürüyüşümüzü yavaşlatmamamız ve ortama ayak uydurmamız gerekir. Yok, eğer gideceğimiz yer önemli bir toplantı, randevu, bir davet ise şık bir ayakkabı seçmemiz gerekir. Topuklu ayakkabıyla bütünleştirmek harika olur fakat topuklu ayakkabı giyemeyenler de şık bir sandalet ya da ayakkabıyla da aynı bütünlüğü rahatlıkla oluşturabilir. Makyaj ve çantamızı da güne uygun hale getirdik mi artık hazırız demektir.